Ana SayfaGAZİANTEP'TE SOKAK DÜĞÜNÜNDE PATLAMA: 53 ÖLÜ 170 YARALI
Array

GAZİANTEP’TE SOKAK DÜĞÜNÜNDE PATLAMA: 53 ÖLÜ 170 YARALI

Antep kent merkezinde, bir sokak düğününde patlama meydana geldi. Ölü ve yaralalıların olduğu belirtilen, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Şahinbey İlçesi’ne bağlı Cengiztopel-Akdere Mahallesinde, Siirt Pervalililere ait bir sokak düğününde saat 22.40 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu belirtilirken, olay yerine polis ekipleriyle çok sayıda ambulans sevk edildi. Saldırının IŞİD’in canlı bomba saldırısı olduğu iddia ediliyor. Ölen ve yaralananların arasında çocukların olduğu söyleniyor.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, düğünde meydana gelen patlamayla ilgili yaptığı açıklamada “Şahinbey ilçemiz Akdere Mahallesi’ndeki bir düğüne menfur bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Olay yerine ambulans ve sağlık ekiplerimiz sevk edilmektedir.”

T24’e konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, “Vali Bey’le görüştük. 13 ölü var, çok sayıda yaralı var” dedi. Reuters ise ölü sayısını 22,yaralı sayısını 94 olarak duyurdu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Sayın Vali’nin verdiği rakam, Reuters’in verdiği rakamdan daha kötü” diye konuştu. Yerel kaynaklar ise 50’ye yakın kişinin hayatını kaybettiği ve ölenlerin içinde çocukların da olduğunu iddia ediyor

AKP’Lİ ERDOĞAN: BÜYÜK İHTİMALLE CANLI BOMBA

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep’teki saldırıyla ilgili “Büyük bir ihtimalle canlı bomba” dedi.

Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cnn Türk’te yaptığı telefon bağlantısında, saldırının büyük ihtimalle canlı bomba olduğunu belirterek, olayda yaşamını yitirenlerin olduğunu kaydetti. Mehmet Erdoğan, şunları söyledi:

“Gelen bilgiler yaralılar ve hayatını kaybeden vatandaşlarımız da var. Tabi bir mahalledeki düğüne saldırı. Büyük ihtimalle bir canlı bomba. Canlı bomba olduğu şeklinde bilgi geldi. Bir aşama sonra netleşir, ama gelen ilk bilgi bu noktada. Şu anda sayı bilinmiyor. Yaralılar var ama hayatını kaybedenler de var.”

AKP’Lİ TAYYAR: İLK GELEN BİLGİLER IŞİD

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep’teki bombalı saldırının failinin, gelen ilk bilgiler yönünde IŞİD’in yaptığını söyledi.

Şamil Tayyar, bir televizyon kanalındaki telefon bağlantısında gelen 100’ün üzerinde yaralı olduğunu aktardığı, saldırının ilk gelen bilgiler doğrultusunda terör örgütü IŞİD’in yaptığını kaydederek, şöyle konuştu: “Maalesef çok iç karartıcı bilgiler ulaşmaya başladı. İnşallah sanıldığı gibi büyük bir facia olmaz diye umut etmek istiyorum. Sanıyorum 100’ün üzerinde yaralı var. Bunların içerisinde durumu çok ağır olanlar var . İlk gelen bilgiler DAEŞ’in yaptığı. Ülkemize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu gelen ilk bilgiler doğru değildir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Bu saldırının yaşandığı yer daha çok Doğu’dan göç edenlerin yaşadığı bölge. Yani çoğunlukta Kürt kardeşlerimizin yaşadığı bölge. Belli sayıda ölü olduğu şeklinde de bilgiler geliyor


- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights