Ana SayfaYEDİ ÜLKE VATANDAŞLARININ ABD’YE GİRİŞİ YASAKLANACAK
Array

YEDİ ÜLKE VATANDAŞLARININ ABD’YE GİRİŞİ YASAKLANACAK

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, seçim kampanyası sürecindeki Müslümanların ülkeye girişini yasaklama ve Meksika sınırına duvar örme ‘vaatlerini’ hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Reuters’ın haberine göre Beyaz Saray’a yakın kaynaklar, Trump’ın mültecilerin girişine geçici olarak yasak getirmeye ve Suriye, Irak, İran, Libya, Somali, Sudan ve Yemen vatandaşlarının vizelerini askıya almaya hazırlandığı belirtildi.

Trump’ın ‘önlemleri’ Meksika sınırına duvar örülmesi ve ABD’de yaşayan kayıt dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesini de içeriyor.

ABD başkanının ilk olarak sınır güvenliğini sıkılaştıran anlaşmayı imzalayacağını kaydeden Beyaz Saray kaynakları, yeni başkanın haftanın ilerleyen günlerinde mülteci konusuyla ilgileneceğini söyledi.

Trump, Twitter hesabından da bugünün ‘büyük gün’ olduğunu yazdı:

‘Başkanın yasal olarak hakkı var’

Obama döneminde ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’nda başdanışman olan Stephen Legomsky, toplum yararına görülmesi halinde başkanın göçmen girişini sınırlama ve belirli ülkelerin vizelerine sınır getirme hakkı olduğunu söyledi.

Başkanın yasal olarak buna kesinlikle hakkı olduğunu kaydeden Lagomsky, siyasal açıdan bunun çok kötü bir fikir olduğunu çünkü göçmenlerin acil insani yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights