Ana SayfaSIYASETSELAHATTİN DEMİRTAŞ EL KAİDELERİN VE ADLİ TUTUKLULARIN BULUNDUĞU BLOKTA TUTULUYOR!

SELAHATTİN DEMİRTAŞ EL KAİDELERİN VE ADLİ TUTUKLULARIN BULUNDUĞU BLOKTA TUTULUYOR!

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Milletvekili Abdullah Zeydan’ın, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde, El Kaide davasında yatan kişiler ve sorunlu adli tutukluların bulunduğu C Blok’taki hücrede tutulduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır’da evine düzenlenen baskınla gözaltına alınan ve 4 Kasım’da tutuklanarak Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile aynı gün tutuklanarak bu cezaevine gönderilen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, 11 gündür hücrede tek başlarına tutuluyor. Demirtaş ve Zeydan’ın durumuna ilişkin ise önemli bir bilgiye ulaşıldı.

HDP’li siyasetçilerin siyasi tutukluların tutulduğu A ve B bloklar yerine, El Kaide davasından cezaevinde bulunanlar ile sorunlu adli tutukluların tutulduğu C Blok’taki hücrelerde tutulduğu ortaya çıktı. Demirtaş’ın hücresinin sağ tarafında El Kaideli tutukluların sık sık tekbir getirdiği, sol tarafında ise saldırgan tutukluların ırkçı sloganlar attığı öğrenildi.

Demirtaş ve Zeydan’ın avukat veya görüş için hücrelerden çıkarıldığı sırada söz konusu tutukluların hücrelerinin önünden geçtiği öğrenildi. Böylesi durumlarda saldırı tehdidi altında bulunan Demirtaş ve Zeydan’ın siyasiler ile birlikte kalmak için yaptığı başvuruya ise cezaevi yönetimi, “Adalet Bakanlığı’ndan haber bekliyoruz. Gelecek cevaba göre düzenleme yapılacaktır” yanıtı vermekle yetindi.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights