Ana SayfaJMKDD'DEN TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN’A İKİ HATIRLATMA
Array

JMKDD’DEN TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN’A İKİ HATIRLATMA

Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın devrimci önder CHE’ye ilişkin açıklamasına yanıtlar gelmeye devam ediyor.

José Martí Küba Dostluk Derneği (JMKDD) tarafından yapılan açıklamada Kahraman’a iki hatırlatmada bulunulurken “Che’nin kişiliğinde vücut bulan devrimcilik, sosyalizm ve enternasyonalist dayanışma gibi tarihsel değerler düzeysiz bir anti-komünizmle gölgelenemeyecek kadar köklü ve büyüktür” denildi.

Açıklama şöyle:

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a iki hatırlatma

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, Che hakkında yaptığı utanç verici açıklamanın bizde uyandırdığı hisleri bir kenara koyarak, iki konuyu hatırlatmak istiyoruz.

Kendisi Che’ye yaptığı ‘katil’ yakıştırmasıyla sadece Che’ye değil, bugüne kadar Türkiye’ye hep dostça yaklaşmış bir ülkenin ulusal kahramanına, eski bir bakanına, uluslararası platformda ülkesini temsil etmiş olan bir diplomatına, kısacası Küba Cumhuriyeti’ne hakaret etmiştir.

Devlet adamı ciddiyeti ve temsil ettiği pozisyon ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bu tutumla Kahraman, büyük bir skandala ve devletler arası ilişkilere zarar verebilecek büyük bir sorumsuzluk örneğine imza atmıştır.

Kendisine hatırlatmak istediğimiz ikinci konu şudur… Halklar nezdindeki uluslararası meşruiyeti ülkemizdeki imam hatip okulu öğrencilerine kadar ulaşan Che’ye hakaret etmek, zannettiğinin aksine temsil ettiği gericiliğe politik kazanç sağlamayacağı gibi Che’ye olan ilgi ve sevgiyi daha da artıracaktır.

Baştan sona çürümüş siyasal hareketlerin temsilcileri ülkemizde ne zaman böyle hadsizliklere kalkışsa sonuç bu olmuştur.

Çünkü Che’nin kişiliğinde vücut bulan devrimcilik, sosyalizm ve enternasyonalist dayanışma gibi tarihsel değerler düzeysiz bir anti-komünizmle gölgelenemeyecek kadar köklü ve büyüktür.

Saygılarımızla,

José Martí Küba Dostluk Derneği (JMKDD)

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights