Ana SayfaHDP SÖZCÜSÜ MİLLETVEKİLİ AYHAN BİLGEN TUTUKLANDI
Array

HDP SÖZCÜSÜ MİLLETVEKİLİ AYHAN BİLGEN TUTUKLANDI

Bilgen, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itiraz üzerine gözaltına alınmıştı.

Hakkındaki yakalama kararının ardından dün gözaltına alınan HDP Sözcüsü ve Kars milletvekili Ayhan Bilgen tutuklandı. Doğan Haber Ajansı, Ayhan Bilgen’in tutuklandığı iddiasını 15.24’te flaş olarak duyurmuş, ancak T24e konuşan avukat Mehmet Emin Aktar, “tutuklamaya yönelik haberlerin tutuklama kararınndan önce iktidara yakın medya tarafından servis edildiğini” söyleyerek tepkisini dile getirmişti.

Bilgen, dün akşam Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine gözaltına alınmıştı. Başta Star gazetesi olmak üzere iktidara yakın medya kuruluşları, bugün adliyeye sevk edilen Bilgen hakkında tutuklama kararı verildiği yolunda son dakika haberleri geçmişti. Bu haberler üzerine HDP’li milletvekilleri Feleknas UcaAhmet Yıldırım ve Ziya Pir Bilgen’in daha sorguya girmeden tutuklandığı yolunda haberler yapılmasına tepki gösterdi. Ziya Pir, Ayhan Bilgen’in fotoğrafını paylaşarak, “Ayhan Bilgen mahkeme kararını beklerken karar medyada” notunu düştü.

Bilgen, hâkimlik sorgusunun ardından saat 16:10 sularında tutuklandı.

Beştaş, dün tutuklanmıştı

HDP Mersin Milletvekili Meral Danış Beştaş da 28 Ocak’ta gece yarısı gözaltına alınmış, sabah saatlerinde adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Beştaş, “Hükümet, referandum çalışmasını mahkemelerle, yargıyla yürütüyor. Yargılamalar ve gözaltılarla HDP’yi öcüleştirerek referandum kampanyasını yürütüyor. Ve maalesef bu operasyonlar kampanyanın startı niteliğinde. Dün gece yarısı da bu yöntemle operasyon yapıldı” demişti. Savcılığın itirazının ardından dün gözaltına alınmış, hâkimlik sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine konmuştu.

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights