Ana SayfaYNK PEŞMERGELERİ: PARTİ YÖNETİMİNDEKİ KRİZDE TARAF DEĞİLİZ
Array

YNK PEŞMERGELERİ: PARTİ YÖNETİMİNDEKİ KRİZDE TARAF DEĞİLİZ

YNK’ye bağlı Peşmerge Güçleri 70’inci Tümen Komutanlığı, YNK Poltibürosu’nda yaşnanan bölünmede tarafsız olacağını açıkladı.

YNK’ye bağlı Peşmergeler, YNK Politbüro Üyesi ve Peşmerge Güçleri 70’inci Tümen Komutanı Şêx Cefer Şêx Mistefa, YNK Peşmerge Bürosu SorumlusuMistefa Çavreş ve güvenlik birimi komutanlarının da katıldığı bir toplantı gerçekleştirerek, parti içerisindeki sorunlara ilişkin tavrını açıkladı.

YNK’ye bağlı Peşmerge Güçleri 70’inci Tümen Komutanlığı, kendilerine bağlı güvenlik güçleri ile yapılan toplantıda aşağıdaki ortak kararlara varıldığını açıkladı:

1- Kürdistan Peşmerge Güçleri, Kürdistan toprakları ve halkını korumakla yükümlüdür. Tüm siyasi taraf, bileşen ve oluşumlara aynı mesafededir

2- Peşmerge Güçleri 70’inci Tümeni, YNK içerisindeki siyasi çelişkilere taraf olmayacak, aksine parti birliğini korumak için baskı gücü olacaktır.

 3- Peşmerge Güçleri 70’inci Tümeni, Mam Celal’in okulunun öğretisi doğrultusunda, şehitlerin kanı ve mirası üzerine yürümeye devam edecektir. Hiçbir siyasi taraf ve kişiye YNK saflarını zayıflatma fırsatı tanımayacaktır.

 basnews
- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights