Ana SayfaREUTERS OBJEKTİFİNDEN DİYARBAKIR’DAKİ PROTESTO VE POLİS SALDIRISI
Array

REUTERS OBJEKTİFİNDEN DİYARBAKIR’DAKİ PROTESTO VE POLİS SALDIRISI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasını protesto etmek için belediye binası önünde toplananlara yönelik polis saldırısını Reuters foto muhabiri Sertaç Kayar görüntüledi.

hdp-diyarbakir-kisanak-reuters

Fotoğraflar: Reuters

Kışanak ile Anlı, dün ‘terör soruşturması’ kapsamında gözaltına alınmış, evlerinde ve belediye binasında arama yapılmıştı.

HDP Diyarbakır İl Örgütünün çağrısı üzerine çok sayıda kişi, bugün polisin ‘abluka’ya aldığı belediye binası önünde toplanmış, DİHA’nın bildirdiğine göre polis, herhangi uyarı yapmadan biber gazı ve tazyikli suyla saldırmıştı.

hdp-diyarbakir-kisanak-reuters1

Öğleden sonra belediye önündeki yurttaşlara tekrar müdahale eden polis, aralarında eski Batman milletvekili Ayla Akat Ata ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zülküf Karatekin’in de bulunduğu 25 kişiyi gözaltına almıştı.

Müdahale sırasında İmralı Heyeti ve Kongreya Jinen Azad (KJA) üyesi Ceylan Bağrıyanık da yerde sürüklenerek gözaltına alınmak istenmiş, ancak araya giren milletvekilleri ve yurttaşlar tarafından gözaltı engellenmişti.

hdp-diyarbakir-kisanak-reuters2

Diyarbakır’daki protesto ve polis saldırısı Reuters objektiflerine böyle yansıdı…

 

hdp-diyarbakir-kisanak-reuters5 hdp-diyarbakir-kisanak-reuters6

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights