Ana SayfaKYK ÖĞRENCİLERİN BURSUNU 'ANARŞİST EYLEMLERE KATILMADAN DÜŞÜNECEKTİNİZ' DİYEREK KESTİ
Array

KYK ÖĞRENCİLERİN BURSUNU ‘ANARŞİST EYLEMLERE KATILMADAN DÜŞÜNECEKTİNİZ’ DİYEREK KESTİ

Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan yaklaşık 70 kadar öğrencinin bursları haber verilmeden kesildi. Gerekçe ise öğrencilerin eylemlere katılması…

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından skandal bir karara imza atılarak Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan yaklaşık 70 öğrencinin bursu kesildi. Skandal bununla da sınırlı kalmadı. KYK’yı arayarak burslarının neden kesildiğini soran öğrencilere “Anarşist eylemlere katılmadan düşünecektiniz” yanıtı verildi.

BURSUN KESİLMESİ YETMEDİ BİR DE BORÇ YAZILDI!

Burslarının geç yatacağı düşüncesiyle “Avans” hesaptan para kullanan öğrencilere bu kullanımdan sonra SMS ile bilgi verildi. Öğrencilerden birine gönderilen mesajda, “Harçlık Avans limitiniz kapatılmıştır. 141,04 TL borcunuz bulunmaktadır.Borcunuza KMH faizi uygulanacaktır denildi.”

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nu aradıklarında  ” Anarşist eylemlere katılmadan düşünecektiniz” cevabını alan öğrenciler bunun üzerine kuruma bir dilekçe yazdı. Öğrencilere verilen cevap ise bir önceki kadar vahim oldu.

Dilekçeye verilen yanıtta şunlar kaydedildi:

“Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün yazısına istinaden Kurumumuz mevzuatları gereğince burs- kredi verilmeyecek Haller “Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde kalmakta olduğu yurtta öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında münferiden veya topluca her ne şekilde olursa olsun anarşi ve terör olaylarına karışan öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma, v.s) davranışlarda bulunan, bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış, yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar, tüm kesici, delici, yakıcı boğucu, ezici parçalayıcı ve eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini  veya bir kaçını bulunduran öğrencilere” verilmez hükmünde olduğundan krediniz Temmuz 2016 ayından itibaren kesilmiştir

ileri haber

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights