Ana SayfaKURDISTAN"KÜRT VE TÜRK HALKLARINA, DÜNYA DEMOKRATİK GÜÇLERİNE!"

“KÜRT VE TÜRK HALKLARINA, DÜNYA DEMOKRATİK GÜÇLERİNE!”

Kürdistan Komünist Partisi yayınladığı bir açıklama ile Türk devletinin Kürdistan’daki belediyelere kayyum ataması ve Kürdistan’ı yeniden işgale girişmesini kınadı. Açıklamanın tamamı aşağıdadır.

 

KÜRT VE TÜRK HALKLARINA, DÜNYA DEMOKRATİK GÜÇLERİNE!
TC devleti ülkemize ve halkımıza karşı yürüttüğü topyekûn çökertme savaşını daha şiddetli saldırılarla tam bir imha savaşına doğru tırmandırıyor. Dün şehirlerimizi ve köylerimizi harabeye çevirip kan göllerine boğan TC şimdi de halkımızın seçilmiş yerel yönetimlerini zorla gasp ediyor. Belediyeleri panzerlerle kuşatıyor, Kürtçe tabelaları indiriyor ve zapt edilmiş kalelere bayrak çeker gibi belediye binalarına kocaman Türk bayrakları asıyor.
Binlerce Kürdistanlı öğretmeni görevden alarak onları açlığa mahkum ettiler. Şimdi ise sırada sağlık emekçileri, diğer kamu çalışanları ve seçilmiş vekiller var.
Başarısız darbe girişiminden sonra hükümetiyle, partileriyle, işveren sendikalarıyla, medyasıyla, ordusu, yargısı, barosu ve kolluk kuvvetleriyle milli mutabakat halinde Kürdistan’da ve Türkiye’de zaten kısıtlı olan demokratik hak ve kazanımlara savaş açan TC devleti OHAL ve KHK marifetiyle önce muhalif basın ve yayınları susturmuş, gazetecileri ve yazarları hukuksuz biçimde adeta esir almış, cezaevlerine tecrit uygulamış, nezarethanelerde ve cezaevlerinde işkenceleri yeniden sistematik biçimde devreye sokmuş, FETÖ bahanesiyle tam bir cadı avı başlatmıştır. Her tarafta Kürtlere ve Alevilere saldırılmakta; devletin militer güçleri yanında gözü dönmüş güruhlar, IŞİD gibi terör şebekeleri tarafından vahşi saldırılar, eylemler yapılmaktadır.
Türk devleti bununla da yetinmeyerek Rojava’ya saldırmış ve halkımızın oradaki kazanımlarını da yok etme peşine düşmüştür.
Erdoğan reisliğindeki yeşil Türk faşizminin saldırıları hepimize karşıdır. Halkımızı dize getirdikleri taktirde kime çullanacakları bellidir: Bizzat Türk halkının kendisine, işçi ve emekçilerine, azınlık inançlardan ve uluslardan insanlara, ilerici ve demokratlara, kısacası insan kalmak isteyen herkese… Ki buna girişmek için Kürdistan’ı tamamen dize getirmeyi bile beklememektedirler. Çünkü bugüne kadar başaramadıklarını, bundan sonra zor başaracaklarını onlar da biliyorlar. O yüzden hem içte hem dışta, hem Rojava’da hem Bakur’da hem bizzat Türk metropollerinde cephe üstüne cephe açıyor, saldırı üstüne saldırı yükseltiyorlar. Kendi devlet yapılarını bile hallaç pamuğu gibi atıp, tek kişiye sadık yeni bir faşist devlet yapısı teşkilatlandırıyorlar.
Belediyelerimize saldırılması ve seçilmiş yönetimler yerine kayyumlar atanması bu saldırıların ciddi bir dönüm noktasıdır. Kürdistan’da Türk ordusu, polisi ve devlet teşkilatı dışında halkımızın kendi seçimiyle elinde tuttuğu güdük özerk yapıları olan belediyelerine de el konması Türk işgal hareketinin doruğudur. Buna dur denmeli, bu saldırı püskürtülmelidir.
İŞÇİLER, EMEKÇİLER…
Partiya Komünista Kürdistan Merkez Komitesi olarak halkımızı ve Türkiye’nin tüm devrimci ve demokratik güçlerini bu faşist saldırıya karşı şiddetle direnmeye çağırıyoruz. Yine KKP MK olarak dünya halklarının işçi ve emekçilerini, ilerici, demokratik güçlerini halkımızla dayanışmaya çağırıyoruz. Bu işgal ve yetki gaspı biz Kürt ve Kürdistanlılara ve Türkiye’nin ilerici demokratik güçlerine boyun eğdiremeyecektir. Zafer halkımızın ve onun yanında direnen Türk ve öteki halkların olacaktır.
İşçiler Emekçiler…
Gün faşizme karşı direnme günüdür. Gün faşizme karşı ortak mücadele etme günüdür. Gün Kürdistan’ı yeni baştan işgale ve belediyelerimizi kayyumlara devreden hak gaspına karşı ortak barikatlarda tek yumruk olma günüdür.
BIJÎ KÜRDISTAN A AZAD Û DEMOKRATÎK
BIMRE KOLEDARI
BIMRE FAŞÎZM
14. 09. 2016
PARTÎYA KOMUNÎSTA KURDISTAN

(KKP)
MERKEZ KOMİTESİ

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights