Ana SayfaKDP-KOMÜNÜST PARTİ TOPLANTISI SONA ERDİ: ORTAK MEKANİZMA VURGULANDI
Array

KDP-KOMÜNÜST PARTİ TOPLANTISI SONA ERDİ: ORTAK MEKANİZMA VURGULANDI

Fazil Mirani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) müzakere heyeti ile Kürdistan Komünist Partisi yetkililerinin bir araya geldiği ve Kürdistan’daki mevcut durumun iyileştirilmesinin konuşulduğu toplantı sona erdi.

Toplantı sonunda K24 muhabirinin sorusunu yanıtlayan KDP Siyasi Büro Sekreteri Fazil Mirani, “Elimizde projelerle gelmedik. Şimdilik kim ne düşünüyor onu öğrenmek niyetindeyiz.” ifadesini kullandı.

Mirani, “Bütün siyasi kesimleri ziyaret edeceğiz. Amacımız; ortak bir çözüm formülü yaratmak zere her kesimden görüş almaktır.” şeklinde devam etti.

Toplantı sonunda konuk heyeti yolcularken basın mensuplarına kısa bir demeç veren Komünist Parti Genel Sekreteri Kawa Mahmut, “Ortak bir çözüm mekanizmasının oluşturulması için önemli bir hareketlilik içinde olunduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Mahmut sözlerini şöyle sürdürdü: “KDP heyetinin bizi ziyareti ve taraflarla bir araya gelmesi, bütün tarafların ortaklığı içinde gerçekçi bir projeye imza atmak istemelerinin bir göstergesidir. Dolayısıyla heyetin bu toplantılarını önemli buluyoruz. Ortak bir çözüm mekanizmasının oluşturulması için bütün tarafların, KDP’ye fikirlerini ve projelerini sunmaları gerekmektedir. Bunun çözüm için bir başlangıç olması gerekir.”

Müzakere heyetinin bugünkü ikinci durağının ise Hristiyan parti ve oluşumlarının temsilcileri olduğu belirtildi.

K24

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights