Ana SayfaHDP İSTANBUL EŞBAŞKANLARI VE ÖMERLİ BELEDİYE EŞ BAŞKANI TUTUKLANDI
Array

HDP İSTANBUL EŞBAŞKANLARI VE ÖMERLİ BELEDİYE EŞ BAŞKANI TUTUKLANDI

HDP İstanbul İl Eşbaşkanları Aysel Güzel ve Doğan Erbaş ve HDP’li yöneticiler 12 Aralık’ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.

25 günlük gözaltının ardından dün (4 Ocak) tutuklama istemiyle hakimliğe sevkedilen Güzel ve Erbaş’ın yanı sıra il yöneticileri Ali İpekli, Ramazan Çetinçakmak, Tayyip Arslan, Ayşe Karadağ, Feremez Erkan, Muhittin Aslanboğa ve Süleyman Özcan tutuklandı.

Nasır Tonguç ve Ferit Yalçın’a ev hapsi cezası verildi.

 

Ömerli Belediye Başkanı Süleyman Tekin tutuklandı

Mardin’in Ömerli ilçesinde gözaltında bulunan DBP’li Belediye Eş Başkanı Süleyman Tekin ve 3 belediye çalışanı ‘örgüt üyeliği’ iddiasıyla tutuklandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde bir süre önce gözaltına alınan Ömerli ilçesinin DBP’li Belediye Eş Başkanı Süleyman Tekin ve 3 belediye çalışanı sorgularının tamamlanmasından sonra dün adliyeye sevk edildi.

4 kişi, 23 Haziran 2016 tarihinde Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığı’na düzenlenen bombalı saldırı ile ilgileri olduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights