Ana SayfaJIYANHAYATIN SESİ TV’YE POLİS BASKINI

HAYATIN SESİ TV’YE POLİS BASKINI

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu’na polis baskın yaptı. 

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı ardından yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verilmişti.

Kapatılan kanallar arasında yer alan Hayatın Sesi Televizyonu binasına polis baskın yaptı.

Baskın yapan polisler içeri de sayım yaptı. Ardından reji odasına giderek kanalın yayınını durdurdu, odayı mühürledi.

Polisin sayımdan sonra kanalın binasını mühürleyeceği belirtildi.

Ne olmuştu?

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı ardından yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile aralarında İMC TV, Hayatın Sesi, TV 10, Van TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Zarok TV’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verildi.

Denge TV, Birlik Medya TV, Van TV, Diyarbakır’da yayın yapan Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo binalarını mühürledi.

Mersin’de yayın yapan Radyo Ses, Adana’da yayın yapan Radyo Dünya, Malatya’da yayın yapan Özgür Güneş Radyosu, Urfa’da yayın yapan Radyo Karacadağ ve Mardin Kızıltepe’de yayın yapan Rayo Rengin mühürlenmiş, Yön Radyo da kapatılmıştı.

İstanbul’da yayın yapan Özgür Radyo’nun da internet yayını kesildi, hakkında kapatma kararı verildi.

Kapatılan kanalların arasında yer alan İMC TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Defne Asal ile Hayatın Sesi Televizyonu Genel Müdürü Gökhan Çetin ve Haber Editörü Sultan Özer’in sarı basın kartı Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından iptal edildi.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights