Ana SayfaSIYASETERDOĞAN’DAN BİLDİRİ YAYINLAYAN CHP’YE: BUNUN BEDELİNİ ÖDEMEK DURUMUNDALAR

ERDOĞAN’DAN BİLDİRİ YAYINLAYAN CHP’YE: BUNUN BEDELİNİ ÖDEMEK DURUMUNDALAR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP’li 10 vekilin tutuklanmasının Anayasa’ya aykırı olduğu savunulan CHP bildirisi için “Bunun bedelini ödemek durumundalar” diye konuştu.

Fotoğraf: Reuters

Fotoğraf: Reuters

CHP bildirisine peş peşe tepkiler

Bildiride, HDP’li vekillerin tutuklanmasıyla ilgili “Milletvekillerinin tutuklanması Anayasa ve AYM içtihatlarına aykırıdır” denilmiş, AKP’nin böylece teröre hizmet ettiği savunulmuştu.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bildiriyi “Keşke yazmasalardı, bunları söylemeselerdi” sözleriyle değerlendirmişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise şunları söylemişti: “CHP’nin bu kampanyanın başını çekmesi ve bölücü hainlere destek olması siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. CHP’nin bölücülerin avukatlıklarına soyunması mazur görülemeyecektir.”

Başbakan Binali Yıldırım ise, CHP bildirisini ‘kepazelik’ diye niteleyerek, “Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız” diye konuşmuştu.

‘Hükümete saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz’

Ankara’daki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, isim vermeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Kalkıp bildiriler yayınlamak suretiyle bu ülkenin Cumhurbaşkanına, bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra da ‘Niye yargıya gidiliyor.’ Eee nereye gidilecek?” diye seslendi.

‘Herkes haddini bilecek’

CHP’nin son dönemde yaptığı açıklamaları eleştiren Erdoğan, “Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek durumdalar, hesabını vermek durumundadır” dedi.

‘Bunlar ne menem bir ana muhalefet’

‘Terörle mücadele’ vurgusu yapan Erdoğan, “Bunlar ne menem bir ana muhalefet, böyle bir anlayış olabilir mi? Bu mücadeleyi en kararlı bir şekilde biz vereceğiz, yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış kabilinden bizi bastırmaya kalkacaksın” diye konuştu.

DİKEN

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights