Ana SayfaCEM BİALETTİ’DE GREV KAZANIMLA SONUÇLANDI
Array

CEM BİALETTİ’DE GREV KAZANIMLA SONUÇLANDI

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde kurulu olan Cem Bialetti A.Ş’ye ait Cem Tencere fabrikasındaki grevde anlaşma sağlandı. İşçiler, bu sabah işbaşı yapt

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş’e üye 130 Cem Bialetti A.Ş’ye ait Cem Tencere işçileri, 17 Ekim Pazartesi günü başlattığı grev, işverenin önceki akşam yapılan son görüşmede ortalama 1.600 TL olan aylık ücretlere yüzde 21 oranındaki artışı kabul etmesi sonucu sona erdirildi.

“Artık, bu işyerinde dünden daha güçlü, daha onurlu ve daha yürekli biçimde çalışıp daha kaliteli üretim yapılacak”

Birleşik Metal İş Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik, anlaşma sonucu sabah fabrika önünde yaptığı açıklamada, hakları için mücadele eden üyelerine teşekkür ederek, “Kıldan ince kılıçtan keskin bir süreci sizlerle birlikte hayata geçirdik. 4 günde, başta kendi iş yeriniz olmak üzere Kocaeli ve Türkiye’ye OHAL’de de grev yapılabileceğini, başka bir şeylerin mümkün olduğunu gösterip ders verdiniz. İşverenlere, ‘çalışanlarınızın taleplerini karşılayacaksınız, sırtınızı ve umudunuzu sarı sendikalara, hükümetlere, işçi düşmanı yapılara yaslamayacaksınız’ dediniz. Sendikanın nasıl olması gerektiğini gösterdiniz. Sendikasız çalışan, sarı sendika zulmü altında inleyen işçilere ışık olup yol gösterdiniz. Artık, bu işyerinde dünden daha güçlü, daha onurlu ve daha yürekli biçimde çalışıp daha kaliteli üretim yapılacak. İşveren de, bu gelişmeleri, toplu sözleşme sürecinin doğal bir sonucu olarak değerlendirecektir” dedi.

Açıklamanın ardından dayanışma sloganları da atan işçiler, 08.00-16.00 vardiyasında üretimi yeniden başlattı.

ETHA

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights