Ana SayfaAMED YİNE POLİSİN GAZ BOMBALARIYLA YANKILANDI / SİNAN ÇİFTYÜREK
Array

AMED YİNE POLİSİN GAZ BOMBALARIYLA YANKILANDI / SİNAN ÇİFTYÜREK

Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı 5. gününde. Dile kolay beş gündür koca bir kenttin giriş çıkışı yasak, tüm işyerleri kapalı! Ve silah ile bomba sesleri dışında Sur içinde yaşam belirtisi yok! Cezaevlerinde mahkûmlara mazgal deliğinden uzatılan ekmek misali Sur içi halka ekmek dağıtılıyor!

İki gün önce Sur İlçesi üzerindeki yasağın kalkması ve operasyonların durdurulması amacıyla Koşuyolu Parkı’ndan iki üç bin kişinin katıldığı yürüyüş, Ofis İş Bankası önünde polisçe durdurulunca kitle orada basın açıklaması yaparak dağıldı.

Bugün yine Sur ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto etmek amacıyla bu kez istasyon meydanında toplanan kitle yürümek istedi. Yürüyüşü polis engelleyince kitle aynı yerde oturma eylemine başladı. Polis ile yapılan görüşmeler sonuç vermeyince genç ağırlıklı kitle bir süre sonra Ofise doğru yürüyüşe geçti. Sonuç malum polis bir kez daha biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

TOMAlar, zırhlı araçlar cadde ve sokaklarda mevzilenmiş namlularını farklı yerlerde oluşan kalabalıklara, hatta binalara çevirmiş, aralıklarla gaz bombaları sıkıyordu. Birkaç saat boyunca Ofis semti atılan gaz bombalarıyla sarsılıp durdu!

Ofis merkezi yine polisin gaz bombalarıyla yankılanıyor. Gerek atılan gaz bombalarının yankılanan sesleri, gerekse caddeleri kaplayan yakıcı gaz kokusunun etkisiyle insanlar telaşla sokak ve caddelerde bir koşuşturma gidiyor. Esnaf aynı telaşla “işyerim zarar görmesin” kaygısıyla alelacele kepenkleri indiriyor. Çünkü sokak ve caddelerde olduğu gibi yakın binalarda oturanları bile rahatsız edecek kadar yoğunlukta biber gazı bombaları sıkıldı.

Sur ve diğer ilçelerimizin sokağa çıkma yasakları eşliğinde yakılıp yakılmasına Amed halkı başta olmak üzere halkımız halen kitlesel olarak karşı çıkmıyor! Halen olup bitenleri seyrediyor! Acı ama gerçeğimiz budur!

On binler, yüzbinler sel olup Türk devletinin Sur ve diğer ilçelerimizde yaptıkları vahşete hayır demedikçe halkımız seyrediyor demektir! Halkımız, rejimin ilçelerimizde ki yakıp yıkımına, fiziki ve manevi katliamına seyirci kaldıkça, rejim de uygulamalarına devam ediyor, edecektir.

Halkımızı, halklarımızı, aylardır kentlerimizde yaşananlara karşı en temel hakları olan demokratik isyan hakkını kullanmaya çağırıyoruz!

Siyasal parti ve örgütlerimizi olup bitenleri bir an evvel görüşmek ve çözüm-çare üretmek için bir araya gelmeye çağırıyoruz! 06 – 12 – 2015

[email protected]

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights