Ana Sayfa21 YAŞINDAKİ AYŞE'Yİ AHIRDA YAKTILAR!
Array

21 YAŞINDAKİ AYŞE’Yİ AHIRDA YAKTILAR!

Mardin’de bir ahırda çıkarken, yangın söndürüldüğünde genç bir kadının cesedi bulundu. Bıçaklanarak öldürülen Ayşe Akyüz’ün üzerine kolonya dökülerek yakıldığı ortaya çıktı.

Mardin’in Artuklu İlçesi Sulak Mahallesi’nde önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda ahır olarak kullanılan bir binada yangın çıktı. Yangını fark eden mahalle sakinleri yangına müdahale etti. Yangının söndürülmesinin ardından ahırda 21 yaşındaki Ayşe Akyüz’ün cansız bedeni yanmış halde bulundu. Durumun Jandarmaya bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler soruşturma başlattı.

Akşam‘ın haberine göre, genç kadının cesedi kolyesinden teşhis edilirken, jandarma ailenin ifadesine başvurdu. Genç kızın babanın Mardin’de ve annenin de İzmir’de olduğu bilgisi üzerine jandarma genç kızın iki ağabeyinin şüpheli olarak ifadesine başvurdu. Ancak görgü tanıkları da iki kardeşin de olay sırasında mahallenin kahvehanesinde olduğu bilgisini verdi. Genç kızın evde yalnız olduğu sırada yangın çıkmasıyla yangına müdahale ederken hayatını kaybetmiş olabileceği de değerlendirilirken ekipler yangının kundaklanma sonucu çıktığı yönünde bulgulara rastladı.

Olayı cinayet şüphesiyle soruşturan ekipler bölgedeki kişilerin de ifadelerine başvurdu. Bu sırada ekiplerin ceset üzerinde yaptığı incelemede de olayın cinayet olduğu yönünde şüpheleri artırdı. Genç kızın bileklerinde, çenesinde kırıklar olduğu belirlendi. Genç kadının boğaz bölgesinde de kesi izlerine rastlanması sonucu Jandarma ekipleri olayı cinayet şüphesi ile çok yönlü soruşturmaya başladı.

Olay sırasında Akyüz ailesinin evinde kimsenin olmaması genç kadının dışarıdan gelen birinin saldırısına uğramış olma ihtimalini de gündeme getirdi. Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından genç kadının cesedi incelenmek Mardin Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights