Ana SayfaGIŞTÎBINPÊKIRINÊN MAFÊTutuklu annesi: Oğlum ‘Gardiyanlar beni öldürecek’ dedi

Tutuklu annesi: Oğlum ‘Gardiyanlar beni öldürecek’ dedi

Erzurum Dumlu 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Emrah Yakut, çok sayıda gardiyanın kendisini darp ettiğini, herhangi bir hastalığı olmamasına rağmen kendisine zorla bazı iğnelerin yapıldığını ve geçici hafıza kaybı yaşadığını ileri sürdü. 13 Temmuz’da ailesiyle açık görüş gerçekleştiren Yakut, ayrıca yaşamından endişe ettiğini ifade etti.

Sürükleyerek getirdiler

Yakut’un Van’da yaşayan annesi Sebiha Yakut, oğlunun kendisine “gardiyanlar beni öldürecekler” dediğini aktardı. Cezaevi önünde bir süre bekletildiklerini ve itiraz üzerine görüşme gerçekleştirebildiklerini ifade eden anne Yakut, oğluyla görüşeceği odaya geçmek için kullandıkları koridorda yaklaşık 50 gardiyanın beklediğini aktardı. Anne Yakut, “Görüş odasına geçtikten sonra koridorda bekleyen gardiyanlar, oğlumu sürükleyerek içeri getirdiler. Oğluma ne olduğunu sorduk. Oğlum, gardiyanların kendisini öldüreceğini söyledi” diye kaydetti.

Zorla yapılan iğne hafıza kaybı yarattı

Oğlunun feci şekilde darp edildiğini, yüzünde morluklar ve kulak altında ise kan lekelerinin oluştuğunu belirten Yakut şunları söyledi: “Oğluma su getirmelerini söylediğim gardiyanlar, bir bardakta sadece bir yudum su getirdiler. Oğlum getirilen suyu içmedi. Çünkü kolunu kaldırıp suyu içebilecek gücü olmadığını söyledi. Ben bardaktaki suyu alıp oğluma içirttim. Gardiyanların neden kendisini darp ettiğini söylediğimizde de, ‘Ben onların dayatmalarını kabul etmediğim için beni darp ediyorlar’ dedi. Oğlum, gardiyanların kendisine iğne yaptıklarını ve iğne sonrası hafıza kaybı yaşadığını da söyledi”

Yakut, oğluna birkaç gündür yemek verilmediğine işaret ederek, “Gardiyanlara çocuğuma neden yemek vermediklerini sorduğumda ise, ‘yemeklerimiz güzel değil bu sebeple oğlun yemeklerimizi yemiyor’ iddiasında bulundular”  dedi.

Cezaevlerinden cenazeler çıkmasın

Cezaevlerinde yaşanan zulmü kabul etmediklerini vurgulayan Yakut, “Bütün annelere sesleniyorum; herkes cezaevlerindeki hak ihlallerine karşı ses çıkarsın. Cezaevlerinden cenazeler çıkmasın. Hepsi bizlerin çocukları, bizler hakkımızı istiyoruz. Oğlumu belki şu an cezaevinde öldürmüş olabilirler de, bilmiyoruz” sözleriyle endişesini dile getirdi.

Yeni Yaşam

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights