Ana SayfaSİYASİ TUTSAK FERHAT MORDENİZ’DEN MEKTUP
Array

SİYASİ TUTSAK FERHAT MORDENİZ’DEN MEKTUP

Siyasi tutsak Ferhat Mordeniz’in yazarımız Adil Okay’a gönderdiği mektubu siz okuyucularımızla paylaşarak onların sesine ses katmak istiyoruz. Herkesin yapabileceği bir şeyler illaki vardır.

 

Sevgili Adil Dost,

Özlem ve sevgiyle MERHABA

Başlarken en derin duygularla selamlıyor, sonsuz sevgilerimi yolluyorum.

Uzun bir süre oldu yazmayalı en değerli dosta, dilerim her yönüyle iyi ve iyisiniz. Şırnak’ta yasak, yasakla birlikte o hain genelgeleri de yüklenince iletişim vb. her şey sekteye uğradı birden. Bir yıla yakın görüş, telefon, gazete, dergi, hiçbir şey kalmadı. Buna durmayan yeni tutuklamalar ve sürgünlerde eklenince inan rahat bir kafayla bırakalım yazmayı, düşünmek bile imkansız gibiydi…

Zaten adresten de anlaşılacağı gibi İzmir’den yazıyorum bu mektubu. Ha bugün sürgün ha yarın sürgün derken, günler süren korkunç bir ring yolculuğundan sonra buraya vardım. Yolda gelirken Mersin’den de geçtik seni anarak bir selam saldım az biraz görünen Akdeniz’e…

Ülkenin zorla getirildiği siyasi kriz ve kaos, muhalifler üzerindeki kıyım… Konular uzun çetrefilli olduğu için kısaca yazıyorum dolayısıyla geçiyorum bu konuları.

Ohal kanunları her şeye kilit vurmuş durumda. Bu siyasal önyargıları da eklediğimizde zindanlar düşünüp üretmenin yeri değil, bitmez bir gerginliğin mekanına dönüşüyor. Bütün zindanlarda durum üç aşağı beş yukarı aynı.

Ben de yanımdaki arkadaşlar da iyi sayılırız. Zamanın ağır kapıları bunca karanlıktan sonra aydınlıkla açılacak umuduyla bekleyerek sabrediyoruz. Dün gazetede Sarp hevalin röportajını okudum. Bu kolektif emeğin ve bilincin aydınlatmayacağı karanlık yoktur.

En derin duygularla selamlıyor, sonsuz sevgilerimi yolluyorum Ege’den Ferhat.

Not: Adres defterimin elime geç ulaşması nedeniyle mektubu biraz geç postalıyorum…

Ferhat Mordeniz

T Tipi Kapalı Cezaevi

301 / Menemen – İZMİR

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights