Ana SayfaSELAHATTİN DEMİRTAŞ TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ
Array

SELAHATTİN DEMİRTAŞ TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Diyarbakır’da gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiği bildirildi.Dün gece evinde gözaltına alınan ve bu sabah Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarılarak savcıya ifade veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklanma istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Aynı zamanda HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ile HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım da savcılığa sevk edildi.

Özgürlükçü Demokrasi‘nin haberine göre, HDP Milletvekili, Diyarbakır Barosu ve Mezopotamya Hukukçular Derneği (MHD) üyesi avukat adliyede beklerken; adliye girişleri sırasında polislerin engel çıkardı.

Demirtaş, Pir ve Yıldırım’ın çıkarılacağı Diyarbakır Adliyesi’ne çıkan tüm cadde ve sokaklar saatler öncesinden barikatlarla kapatıldı. Sokak başlarına zırhlı araçlar konuşlandırılırken; adliyeden Ofis semtine kadar tüm yollar bariyerlerle çevrilmiş durumda. Adliyeye ise aralarında özel harekat polislerinin de bulunduğu yüzlerce polis konumlandırıldı.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights