Ana SayfaSAMANDAĞLI EĞİTİM EMEKÇİLERİ DİRENİŞİN 60. GÜNÜNDE
Array

SAMANDAĞLI EĞİTİM EMEKÇİLERİ DİRENİŞİN 60. GÜNÜNDE

Hatay Samandağ’da KESK’e bağlı Eğitim Sen üyelerinin açığa alınmalara karşı başlattığı direniş 60 gündür Abdullah Cömert Meydanı’nda sürüyor

hatay-samandag-eylem-1

Hatay Samandağ’da KESK’e bağlı Eğitim Sen üyelerinin açığa alınmalara karşı başlattığı direniş 60 gündür devam ediyor. Abdullah Cömert Meydanı’nda oturma eylemi yapan eğitim emekçileri kazanan kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

“Her şeyin günlük geliştiği ülkemizde, yarının hiçbir garantisinin olmadığı bir süreçte emin olduğumuz tek şey haklı olduğumuz ve bu haklılığın verdiği direniş ruhu ile çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağımızdır” diyen eğitim emekçileri şunları söyledi:

Tüm bu keyfiliğe ve hukuksuzluğa rağmen,  ekmeği elinden alınan kimi dostlarımızın ikircikli tutumları ve kendi iç dünyalarına çekilmiş olmaları gerçeğine rağmen, gücümüz ölçeğinde ve hakkımız olan bizlere iade edilene ve bu hukuksuzluk sona erene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu süreç er ya da geç bitecek. Geriye bir direnen bizlerin çocuklarına bırakacağı onurlu bir gelecek bir de korkularına teslim olanların çocuklarına ve dostlarına bakamayacak yüzleri ve bir o kadar keşkeleri kalacak.  Yaşasın ekmek, onur, adalet direnişimiz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz. Emekçiyiz haklıyız kazanacağız.

sendika org

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights