Ana SayfaÖSO HALEP KOMUTANI TAHA ATRAÇ: ÖSO, YPG’YE KARŞI SAVAŞACAK!
Array

ÖSO HALEP KOMUTANI TAHA ATRAÇ: ÖSO, YPG’YE KARŞI SAVAŞACAK!

Halep’te rejim karşısında yenilgiye uğrayıp İdlib’e çekilen sözde ÖSO Halep Tümen Komutanı Taha Atraç YPG’ye karşı savaşmak için Fırat Kalkanı Harekatına katılacaklarını açıkladı.

Sputnik’de yer alan haber şu şekilde;

Sputnik’e bilgi veren üst düzey bir ÖSO komutanı, Halep’ten tahliye edilen 5 bin ÖSO üyesinin Fırat Kalkanı harekatına katılacağını söyledi.

Fırat Kalkanı harekatı kapsamında, El Bab’ın kontrolü için TSK’nın destek verdiği ÖSO güçleri ile IŞİD arasındaki çatışmalar devam ediyor. Türkiye’nin gündeminde ise Rusya ile anlaşma sağlayarak Halep’in doğusundan tahliye ettiği ÖSO’cuları Fırat Kalkanı’na dahil etmek var.

Konuyla ilgili Sputnik’e konuşan ÖSO Halep Tümeni komutanı Taha Atraç, şunları söyledi: “Halep kentinden tahliye edilen ÖSO üyelerinden 5 bini Fırat Kalkanı’na katılacaklar. Kısa bir süre önce Halep’ten İdlib’e getirildiler, yakında da İdlib’den El Bab bölgesine getirilecekler.” Operasyona katılacak ÖSO’cuların IŞİD ve YPG’ye karşı savaşacağını ve El Bab’ın alınmasında etkili olacaklarını kaydeden Atraç, 2 bin ÖSO üyesinin Fırat Kalkanı’nda yer aldığını hatırlattı. Atraç ayrıca, bu sayının zaman içinde değiştiğini de belirtti.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights