Ana SayfaGIŞTÎBINPÊKIRINÊN MAFÊHDP İl Başkanı ve belediye meclis üyeleri gözaltına alındı

HDP İl Başkanı ve belediye meclis üyeleri gözaltına alındı

AKP yönetiminde olan Akdeniz Belediyesi’nde borçlanma yetkisinin ele alınacağı olağanüstü toplantı öncesi HDP’li meclis üyeleri gözaltına alındı. HDP’li üyelerin bir önceki toplantıda ret oyu verdiği öğrenildi.

Mersin Akdeniz Belediyesi’nde borçlanma yetkisinin ele alınacağı olağanüstü toplantı öncesi Halkların Demokratik Partisi’nin meclis üyelerine toplu gözaltı yapıldı. Polis, sabah saatlerinde yaptığı ev baskınları için “temizlik” adını kullanması dikkati çekti. 

Söz konusu baskın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yapıldığı öğrenildi. Baskında Akdeniz Belediyesi meclis üyesi ve aynı zamanda HDP İl Eşbaşkanı olan Bedriye Kuş’un da aralarında olduğu 31 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarttı. Polis arama sırasında evler didik didik aranarak darmadağın etti. Eşbaşkan Kuş’un yanı sıra Akdeniz Belediyesi Meclis üyeleri Nuran Arslan, Mehmet Bitkin ve Ali Tanrıverdi’nin içinde olduğu 20 kişi gözaltına alınıp İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

TOPLANTI ÖNCESİ EV BASKINI 

Belediye meclis üyeleri Akdeniz Belediyesi’nde borçlanma yetkisinin ele alınacağı bugünkü olağanüstü toplantı öncesine getirilmesi dikkati çekti. AKP yönetiminin borçlanma yetki isteği daha önce gündeme getirildiği ancak HDP’li meclis üyeleri tarafından reddedildiği öğrenildi. 

- Advertisment -

Recent Comments