Ana SayfaKURDISTANKÜRTLER İRAN'A KARŞI ORTAK CEPHE KURUYOR !

KÜRTLER İRAN’A KARŞI ORTAK CEPHE KURUYOR !

Doğu Kürdistan’da son birkaç gündür İran askerleri ile çatışan PDK-İ Peşmergelerine Doğu Kürdistanlı partilerden destek geldi.

Kürdistan Emekçiler Partisi-İran (Partiya Komeleya Zehmetkêşên Kurdistanê – İran) ve İran Kürdistan Devrimci ve Emekçiler Partisi (Partiya Komeleya Şoreşger û Zehmetkêşên Kurdistana Îranê), PDK-İ’nin Doğu Kürdistan’daki faaliyetlerini destelediklerini ve yardıma hazır olduklarını açıkladı.

BasNews’e konuşan Kürdistan Emekçiler Partisi-İran Erbil Temsilcisi Aram Muderisî, bir Doğu Kürdistan partisi olarak, PDK-İ’ye her türlü yardımı sunmaya hazır olduklarını belirterek, daha etkili bir çalışmanın yürütülebilmesi için siyasi partiler arası ittifak ve birlik önerdi.

PDK-İ’nin İran’a karşı çalışmalarını izlediklerini belirten İran Kürdistan Devrimci ve Emekçiler Partisi Politbüro Üyesi Enwer Mihemedî ise, partisinin     PDK-İ’ye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Enwer Mihemedî, gelişen olaylardan İran devletinin sorumlu olduğunu belirterek, ‘‘İran İslam Cumhuriyeti’nde siyasi, ulusal ve bireysel özgürlüklerin olmaması bu çatışmaların asıl nedenidir. Peşmergelerin şehit düşmesinden ve ölümlerden İran devleti sorumludur’’ dedi.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights