Ana SayfaİŞTEN ATILAN SENDİKA BAŞKANI OHAL KOŞULLARINDA ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE DİRENİŞTE
Array

İŞTEN ATILAN SENDİKA BAŞKANI OHAL KOŞULLARINDA ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE DİRENİŞTE

Depo, Antrepo, Gemi Yapımı ve Deniz Taşımacılığı Sendikası (DGD-SEN ) Başkanı Murat Bostancı, işten atıldığı BOMİ depo önündeki direnişinin 4. gününe çocukları ile birlikte başladı.

Sendika başkanı olması nedeniyle işten atılan Murat Bostancı, bugün depo önüneki direnişinin 4. gününe çocukları Tuncay ve Umut ile geldi. İşçilere seslenen Bostancı, depodaki sorunlara dikkat çekerek, ” Depoda sürekli bir sirkülasyon söz konusu. Hiçbirinizin iş güvencesi yok. Taşeron – kadro ayrımı burada da başımızın belası.  Esas işi yapıp, taşeron firmada çalışıyoruz. Takım liderleri tarafından mobinge maruz bırakılıyor, dinlenme zamanını bile diken üstünde geçiriyoruz. Bizim bizden başka kimsemiz yok. İşverenin sendikası, örgütleri var. Bizim de örgütlülüğümüz olacak. Başka yolu yok” dedi.

“, EMEĞİ BASKI ALTINA ALMAK İÇİN, İŞÇİYE KARŞI İLAN EDİLDİ”

OHAL’de işçi çıkarmanın yasak olduğunu fakat patronların bu durumu fırsata çevirdiğini söyleyen Bostancı, “OHAL başladığından beri yüzlerce işçi işten atıldı. Kimi direnişe geçti, kimi sessiz sedasız evine dönmek zorunda kaldı. OHAL’i devlete ilan ettik diyorlar, buna inanmıyoruz. OHAL, emeği baskı altına almak için ilan edildi. İşçiye karşı ilan edildi” dedi.
Sadece kendi için değil çocukları için de direndiğini belirten Bostancı, “Çocuklarımız taşeronun, kiralık işçiliğin olmadığı, güvenceli ve örgütlü koşullarda çalışabilsinler diye direnmek zorundayız. Bu sömürü düzeninde onurlu yaşamak için mücadele etmekten başka yolumuz yok. Bugün çocuklarımla buradayım, kavgamın haklı olduğuna inanıyorum. Bir sendika başkanı ve aynı zamanda bir işçi olarak geleceğimiz için direnmekten onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

DGD-SEN Genel Başkanı Murat Bostancı sözlerini direnişle dayanışma çağrısı yaparak sonlandırdı.

İleri Haber

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights