Ana SayfaHSD’NİN AÇIKLAMASINA CENTCOM’DAN DESTEK
Array

HSD’NİN AÇIKLAMASINA CENTCOM’DAN DESTEK

Demokratik Suriye Güçleri (HSD), PKK ile ilişkilerinin olmadığını açıkladı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) açıklamayı destekledi.

Demokratik Suriye Güçleri (HSD), PKK ile ilişkilerinin olmadığını açıkladı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) açıklamayı destekledi.

HSD, resmi Twitter sayfasında  PKK ile ilişkilerinin olmadığına dair bir açıklama yayımladı.

CENTCOM, YPG’nin ana gövdesini oluşturduğu HSD’nin, “PKK ile ilişkimiz yok” açıklasını Twitter hesabından paylaşarak QSD’ye destek verdi.

CENTCOM’un sosyal medya hesabı Twitter’da, HSD imzası taşıyan “PKK ile ilişkisinin olmadığını içeren” açıklamayı paylaştı.

Söz konusu paylaşımında HSD’nin açıklamasının ekran görüntüsünü kullanan CENTCOM, açıklamanın üstüne de “HSD, PKK ile herhangi bir bağının veya ilişkisinin olmadığını onaylıyor” ifadelerine yer verdi. yaptı.

Dünkü günlük basın toplantısında ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, “Suriyeli Kürdlerin, uzun vadede Suriye’deki politik çözüm arayışlarının bir parçası olması gerektiğini” söylemişti.

Kalın, CENTCOM’un Twitte paylaşımına çok sinirlendi

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM), HSD’nin, ‘PKK ile ilişkimiz yok’ açıklamasını Twitter’da paylaşmasına tepki gösterdi.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM), YPG’nin başını çektiği Demokratik Suriye Demokratik Güçleri’nin (HSD), ‘PKK ile ilişkimiz yok’ açıklamasını Twitter’da paylaşmasına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın “ABD, terör grubunu meşrulaştırmaya çalışmayı bırakmalı” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) paylaşımının ‘terör örgütünü meşrulaştırmak’ olduğunu söyledi.

BASNEWS

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights