Ana Sayfa “HAYATIMIZ BİZİM”
Array

 “HAYATIMIZ BİZİM”

Meclis Boşanma Komisyonu’nun raporuna karşı kadın örgütleri 18 Haziran Cumartesi günü birçok ilde eşzamanlı eylem yapmaya hazırlanıyor.

‘Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu’nun Facebook sayfası aracılığıyla duyurulan eylem birçok ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Eylemler İstanbul, Kocaeli, Ayvalık, Antalya, Ankara ve Antep’te gerçekleşecek. Yanı sıra farklı illerden de eyleme katılım çağrıları yapılıyor.

Açıklamada, 18 Haziran Cumartesi gününe eylem çağrısı yapılarak “kadınlar olarak sokaklarda olacak, hayatlarımıza sahip çıkmaya, haklarımızda ısrar etmeye devam edeceğiz” ve “Bizim adımıza karar verenlere duyurulur: Hayatımız Bizim! Boşanma komisyonu raporunu ta-nı-mı-yo-ruz!” deniyor.

Aynı zamanda twitter üzerinden de #hayatımızbizim etiketiyle bir kampanya başlatıldı.

Tam adıyla “Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu”nun Mayıs ayında yayımladığı raporu kadın örgütleri tarafından yoğun olarak eleştirilmişti. Örgütler, katılım mekanizmasının işletilmediği raporu kadın hakları açışında bir ‘geri adım’ olarak değerlendirmişti.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights