Ana SayfaCIWANFAŞİST TÜRK MEDYASI KÜRT GENÇLERİNİ HEDEF GÖSTERİYOR

FAŞİST TÜRK MEDYASI KÜRT GENÇLERİNİ HEDEF GÖSTERİYOR

Mehmetcik.tv isimli faşist sitede yapılan asparagas bir haberde başta Jiyan Timurtaş olmak üzere Kürdistan davasına gönül vermiş yurtsever Kürt gençlerinin, düzmece senaryolarla hedef haline getirilmeye çalışıldığı öğrenildi.

24 Aralık Çarşamba günü sözkonusu sitede Özel Haber olarak yayınlanan ve faşist sitelerin bir çoğunda da referans gösterilerek yayınlanan haberde Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin bizzat desteği ile Kuzey Kürdistan’da faaliyet gösterme amacıyla illegal bir örgütlenmenin kurulduğu ve bu örgütlenmenin Kuzey Kürdistan’da silahlı bir mücadeleyi başlatacağı öne sürüldü.

Kürdistan Ulusal Gençliği adı ile kurulan hareketin ana programında tam bağımsız birleşik Kürdistan’ı savunduğuna yer verilen kurgu haberde ilk kongrenin Güney Kürdistan’ın Zaxo kentinde bir peşmerge karargahında yapıldığı ve örgütün ana bileşenlerinin 1980 öncesi Kürt örgütleri KUK, Rizgari, DDKD, Kawa, Kip ve Tekoşin’in devamı niteliğinde bir yapıya sahip olduğu yazıldı.

11 Kişilik Merkez komite üyelerinin soy isimlerinin gizlenerek verildiği düzmece haberde, örgütün başkanlığını Roni kod Jiyan Timurtaş’ın yaptığının ileri sürüldüğü haber ile Jiyan Timurtaş’ın hedef haline getirilmek istendiği anlaşılmaktadır.

Bu ve benzeri haberlerin gençlerimizi faşist güruhların hedef tahtası haline getirmek amacına hizmet ettiği aşikardır. Kürdistan’a hizmet eden hiçbir Kürt genci yalnız değildir ve bu tür hedef göstermelerle de doğru bildikleri yollarından ayrılmayacaklardır. Nerinaazad olarak yurtsever Kürt kamuoyunu bu ve benzeri haberler konusunda duyarlı olmaya ve yurtsever gençlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Söz konusu sitede yayınlanan haberin içeriği:

Türkiye’de Barzani destekli yeni bir BÖLÜCÜ ÖRGÜT kuruldu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin bizzat desteği ile Türkiye’de de faaliyet gösterecek yeni bir illegal yapılanmanın kurulduğu öğrenildi.

Ciwanên Netewî Yên Kurdistan(Kürdistan Ulusal Gençliği) adı altında kurulan örgütün Barzani destekli illegal bir yapılanma içerdiği ortaya çıktı. Tevgera Rızgarkirina Kurdistan (Kürdistan Kurtuluş Özgürleştirme Hareketi) adında olan illegal örügütün, ana programında tam bağımsız Birleşik Kürdistan’ı savunduğu ve Kürdistan’ın kuruluşu için silahlı mücadeleye gireceği öğrenildi.
İlk kongresini K. Irak’ta Türkiye sınırına en yakın şehir olan Zaho’da bir peşmerge karargahında yapan örgütün, 1980’lerde varolan bölücü illegal Kürt örgütleri KUK, Rizgari, DDKD, Kawa, KİP ve Tekoşin gibi örgütlerin devamı olduğu iddia edilmekte. 11 kişilik merkez komite üyesinin seçildiği örgütün başkanlığını, birçok uluslararası bürokratik bağı olan Dijvar Roni kod adlı Jiyan Timurtaş ‘ın yaptığı belirtiliyor.

Edinilen bilgilere göre Merkez komite üyeliklerine ise Ahmet K., Bahtiyar Ö. Cuma K., Emrah B., Mehmet T., Mustafa U. Y., Mutlu A, Rıdvan D., Rojger S., Umut Z veya Volkan K. getirildiği iddia edilyor.
BARZANİ DESTEKLİ İLLEGAL ÖRGÜT
Bölücü, illegal bir yapılanma ile kurulan örgüt, bizzat Mesut Barzani’nin Kuzey Irak Gizli Servisi’nin başında olduğu oğlu Mansur Barzani ile birlikte hareket etmektedir. Bu örgütün merkez komite üyeleri bizzat kuzey ırak taki KDP’nin üç ayrı kampında silahlı eğitim görmüşlerdir ve Şengal de ilk deneme olarak sahaya inmişlerdir.
Örgütün merkez komite üyeleri, Erbil’de eski PKK liderlerinden Nizamettin Taş ve PWD adlı örgütle görüşüp birleşme kararı aldı. Ayrıca örgütün merkez komite üyeleri dahil yüzlerece kişi Türkiye’ye gelerek örgüte yeni katılacak militanlar aramakta olduğu öğrenildi.
- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights