Ana Sayfa“DONALD TRUMP, KÜRTLERİN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE SAYGI DUYUYOR”
Array

“DONALD TRUMP, KÜRTLERİN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE SAYGI DUYUYOR”

Orta Doğu Gerçekleri Enstitüsü Kurucu Başkanı Sarah Stren, Barack Obama yönetiminin Kürtlere gereken önemi vermediğini ancak yeni idarenin Kürtlerin bağımsızlık mücadelesini daha iyi anlayarak destekleyeceğini söyledi.

K24’e konuşan Sarah Stern, “Bana göre Kürdistan ile ABD yönetimi arasındaki ilişkiler daha da iyi olacak. Obama yönetiminin maalesef Kürtlere gereken desteği tam olarak vermediği ve ortak düşmanlar karşısında daha fazla yardım etmesi gerektiği kanaatindeyim.” ifadesini kullandı.

“Şu an ABD yönetiminin Kürtler için gerekli yardımları yapmasının zamanı gelmiştir.” diyen Stern,  Trump idaresinin, mazlum Kürt halkının çektiği sıkıntılara ve verdiği bedellere saygı duyduğunu belirtti.

Sözlerinin devamında Stren, Trump, Kürtlerin bağımsız devlet kurma yolundaki çabalarını iyi anlıyor ve geçen uzun yıllarda çektikleri sıkıntılara ve verdikleri bedellere herkesten daha fazla saygı duyuyor. Trump, Kürtlerin modern, bilinçli ve hoşgörülü Müslümanlar olduğuna kanaat getiriyor dolayısıyla bağımsızlık yolundaki mücadelelerine destek veriyor.” şeklinde konuştu.sarah-stren-donald-trump-kurtlerin-bagimsizlik-mucadelesi-ne-onem-veriyor
Sarah Stern, sözlerine şöyle devam etti: Trump’ın henüz Kürtler ile ilgili programını net bir şekilde açıklamadığı doğrudur ancak bilindiği üzere Kürtler hakkında sadece söylenenlere bakarak bunu yapması kolay değildir. Politikaların net olarak nasıl şekilleneceği henüz belli değil. Bunun için ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi John Bolton, Trump idaresinde Dışişleri Bakanı olarak başlayacağı görevinde, önemli bir rol oynayacağı kanaatindeyim ve Trump’a iyi bir danışmanlık yapacağına inanıyorum.”

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights