Ana SayfaDBP EŞ GENEL BAŞKANI KAMURAN YÜKSEK TAHLİYE EDİLDİ
Array

DBP EŞ GENEL BAŞKANI KAMURAN YÜKSEK TAHLİYE EDİLDİ

Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) tutuklu Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması bu gün görüldü.

6 aydır tutuklu olan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, duruşma için Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nden Diyarbakır’a getirildi. Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma öncesi, adliye içinde ve çevresinde yoğun önlem alındı.

Yüksek ve avukatlarının hazır bulunduğu duruşmayı izleyenler arasında DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, HDP milletvekilleri Nursel Aydoğan, Feleknas Uca, Meral Danış Beştaş, Ertuğrul Kürkçü, Ferhat Encu, Dilek Öcalan, İngiltere Parlamentosu Milletvekili Kate Osamar, İngiltere’nin önde gelen sendikalarından Unit’in Başkanı Simon Dubbins, Siirt Belediye Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan da var.

Yoğun katılım nedeniyle salon dolunca mahkeme heyeti, OHAL’i gerekçe göstererek duruşma salonunda hazır bulunan avukatlardan sadece 3’ünün savunma yapmasını ve diğerlerinin izleyici bölümüne geçmesini istedi.

İfadelerin ardından, mahkeme heyeti kararını açıklamak için duruşmaya ara verdi. Mahkeme, aranın ardından Kamuran Yüksek’in tahliye edilmesine karar verd

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights