Ana SayfaCHARLIE HEBDO KATLİAMININ 2. YILI ANILIYOR
Array

CHARLIE HEBDO KATLİAMININ 2. YILI ANILIYOR

Fransa’yı sarsan ilk büyük terör saldırısı Charlie Habdo ve Hyper Cacher saldırıları ikinci yılında anılıyor.

Paris’te 7-8 Ocak tarihlerinde, Charlie Hebdo dergisi, Montrouge ve Hyper Cacher saldırılarında yaşamını yitiren 17 kişi törenlerle anılmaya başlandı.

Son derece soğukkanlı ve az katılımla düzenlenen anma törenleri Charlie Hebdo dergisinin saldırıya uğradığı eski binası önünde başladı. Kurban yakınlarının yanısıra, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve İçişleri Bakanı Bruno le Roux’nun katıldığı törenlerde Kouachi Kardeşler ve Amedy Coulibaly’nin kurşunlarına hedef olan kurbanların anısına çiçek ve çelenkler bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu.

Charlie Hebdo dergisinin yanısıra, Said ve Şerif Kouachi kardeşlerin kaçarken öldürdüğü polis memuru Ahmed Merabet’in yaşamını yitirdiği sokak, Montrouge’da Amedy Coulibaly’nin öldürdüğü polis memuru ve yahudi marketi Hyper Cacher’de ölenler de, gün içinde ayrı ayrı törenlerle anıldı. Tüm kurban yakınlarının katılabilmesi için 5 Ocak tarihine çekilen anma törenleri hafta sonuna kadar devam edecek.

Charie Hebdo’dan özel sayı

Charlie Hebdo dergisi saldırının ikinci yılı için hazırladığı özel sayısında yine cihatçıları kapak yaptı. Satirik derginin, karikatürist Foolz’un imzasıyla yayınladığı “2017, nihayet tünelin ucu göründü” başlığı altında yayınladığı karikatürde, aslında görülenin bir tünel değil kalaşnikof namlusu, ucunda da bir cihatçının baktığı görülüyor.

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights