Ana SayfaCEZAEVİNDE ‘ÖZEL İŞKENCE ODASI’ İDDİASI
Array

CEZAEVİNDE ‘ÖZEL İŞKENCE ODASI’ İDDİASI

Manisa T Tipi Cezaevinde kalan mahpusların aileleri, yakınlarının cezaevinde işkence gördüğünü iddia etti.

Osman Karaca isimli tutuklunun kardeşi Hasan Karaca, siyasi tutuklular için cezaevinde özel işkence odası olduğunu ileri sürdü.

Cezaevi 2. müdürü tarafından mahpusların tehdit edildiğini ifade eden Karaca, “2. müdür tutsaklara ‘Ya itirafçı olacaksınız ya da bu işkence devam edecek’ demiş. Tutsaklar kabul etmediğinden dolayı sürekli işkenceye maruz kalıyorlar” dedi. Karaca, Behçet hastası olan ve yüzde 60 felç geçirme riski olan ağabeyinin beline basıldığını ve coplarla darbedildiğini öne sürdü. PKK’li tutuklu Hebat Aydemir’in babası Abdullah Aydemir, herkese açık olması gereken görüşün darbedilen mahpuslara kapatıldığını, çıplak aramanın dayatıldığını söyledi. Aydemir, oğlunun uğradığı darptan dolayı yüzünde yara izleri olduğunu kaydetti.

Koğuşta kalan mahpusların darbedildiğini ileri süren Aydemir, “Daha sonra içlerinden beş tutsağı süngerli oda dedikleri bir yere almışlar. Orada da resmen işkence etmişler. Bu işkencelerin tümü müdürün bilgisi dahilinde yapılmış. Durumu çok ağır olanlar var. Hiçbiri hastaneye kaldırılmamış. Zaten sürekli hakaret, tehdit ve tacize maruz kalıyorlar” dedi.

GARDİYANDAN SONRA JANDARMA

Fahrettin Kaban isimli mahpusun kardeşi Mehmet Kaban ise, tutukluların elleri ve ayaklarının bağlı bir şekilde darbedildiğini, gardiyanlardan sonra jandarmaların da mahpusları darbettiğini dile getirdi.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights