Ana SayfaCANDAN BADEM’İN ÖĞRENCİLERİ HOCALARINI GERİ İSTEDİ
Array

CANDAN BADEM’İN ÖĞRENCİLERİ HOCALARINI GERİ İSTEDİ

Munzur Üniversitesi öğrencileri, KHK ile ihraç edilen Akademisyen Doç Dr. Candan Badem’in göreve dönmesi için basın açıklaması yaptı.

Munzur Üniversitesi öğrencileri, KHK ile ihraç edilen barış bildirisi imzacısı Akademisyen Doç Dr. Candan Badem’in tekrardan görevine dönmesi ve OHAL’in kaldırılması için kampüste basın açıklaması yaptı.

Emek Gençliği, Dersim Özgür Öğrenci Derneği (DÖDER) ve YDG tarafından yapılan ortak açıklamaya Doç. Dr. Candan Badem, öğrencileri ve birçok akademisyen katıldı. Yemekhane önünde bir araya gelen öğrenciler Rektörlük binası önüne kadar “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Candan Badem yalnız değildir” sloganlarıyla yürüdü.

Öğrenciler adına ortak açıklamayı yapan Emek Gençliği Üyesi Hüseyin Altun, Badem başta olmak üzere barış bildirisine imza veren birçok akademisyenin ihraç edildiğini vurgulayarak, “AKP ve Erdoğan iktidarının bilimden yoksun bir eğitim içeriği dayatarak dindar ve kindar bir nesil yetiştirmek için çabaladığını çok iyi biliyoruz” dedi. Öğrenci ve akademisyenlerin polis saldırıları ve tutuklamalarla sindirilmek istendiğini söyleyen Altun, OHAL KHK’lerinin de muhalif bütün insanları susturmanın bir parçası olduğunu ifade etti.

Kürt halkının taleplerinin yok sayılmaya devam ettiğini belirten Altun, “Hükümet, çözüm için adım atmadığı gibi, bir halkın iradesini temsil eden belediyelere kayyum atayarak, siyasi operasyonlara devam ederek, her şeyden önemlisi savaş ve çatışmacı politikalarını sürdürerek, adeta sorunu derinleştirmekte ve krize çevirmektedir” diye konuştu. KHK’ler  ile bir çok televizyon ve radyo kanalının kapatıldığını hatırlatan Altun, İMC TV, Hayatın Sesi Televizyonu, Van TV, TV 10, Zarok TV’nin de aralarında olduğu TV ve radyo kanallarının kapatılmasının halkın haber alma hakkına saldırı olduğunu dile getirdi.

Doç. Dr. Candan Badem de dava sürecinin devam ettiğini ve geri döneceğine inandığını belirterek, “Munzur Üniversitesini ve öğrencilerimi seviyorum. Burada kalmaktan mutluyum” dedi. Odasında bulunan bir kitabın suça delil olarak kullanıldığını belirten Badem, öğrencilere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

evrensel

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights