Ana SayfaAYSEL TUĞLUK TUTUKLANDI
Array

AYSEL TUĞLUK TUTUKLANDI

İki gün önce gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk ‘silahlı terör örgütü yöneticiliği’ suçlamasıyla tutuklandı.

Diyarbakır başsavcılığının Demokratik Toplum Kongresi’yle (DTK) ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Tuğluk, 26 Aralık günü Ankara’da gözaltına alınmıştı.

Aynı soruşturma kapsamında Tuğluk’un yanı sıra DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seydi Fırat ve Demokratik Toplum Kongresi eski divan üyesi Edip Yaşar, HDP İl Başkanı Cabar Leygara da Diyarbakır’da gözaltına alınmıştı.

Tuğluk, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece ‘silahlı terör örgütü yöneticiliği’ suçundan tutuklandı. Diğerlerinin ise  mahkemedeki sorguları devam ediyor.

12 vekil tutuklu

Eş başkanlar Yüksekdağ ve Demirtaş’ın da aralarında olduğu HDP’li 12 vekil, 4 Kasım’da sabaha karşı evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınmış, Diyarbakır milletvekilleri Ziya Pir ve İmam Taşçıer ve Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, Demirtaş ve Yüksekdağ’la birlikte grup başkan vekili İdris Baluken, Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Selma Irmak, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ve Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ise 9 Kasım’da tutuklanmıştı.

İki gün sonra da Hakkari milletvekili Nihat Akdoğan tutuklanmıştı.

13 Aralık’ta da Siirt milletvekili Besime Konca ve Diyarbakır milletvekili Çağlar Demirel tutuklanmıştı.

 

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights