Ana Sayfa69 AYDIN HERKESİ "SEMBOLİK OLARAK İMC TV İZLEMEYE" ÇAĞIRDI
Array

69 AYDIN HERKESİ “SEMBOLİK OLARAK İMC TV İZLEMEYE” ÇAĞIRDI

70’e yakın aydın bir bildiri yayınlayarak, “Erdoğan Rejimi Türkiye’yi felakete götürüyor. Buna boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz,” dedi. Aydınlar, yeni uydu bilgilerini de vererek herkesi savcılık talimatıyla ekranı karartılan imc tv’yi izlemeye çağırdı. 

Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi öncülüğünde Hasan Cemal, Oya Baydar, Fikret Başkaya, Bülent Keneş, Prof. Baskın Oran ve Celal Başlangıç gibi isimlerin de bulunduğu 70’e yakın aydın, gazeteci ve aktivist 7 maddelik bir bildiri yayınladı.

Bildiride, “Erdoğan Rejimi Türkiye’yi felakete götürüyor. Buna boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz,” denildi.

Aydınlar ayrıca herkesi ‘sembolik olarak’ savcılık talimatı ile ekranı karartılan imc tv’yi izlemeye çağırdı.

T24’ten Can Bursalı’nın haberine göre; aydın, gazeteci ve aktivistlerin bildirisi şöyle:

“Erdoğan Rejimi Türkiye’yi Felakete Götürüyor”

“1) Doğru haber isteyenler Havuz Medyası’na mahkum ediliyor. Bunun yöntemi, Türksat ve Digitürk gibi kuruluşlara emir gönderip Samanyolu ve İMC gibi onlarca ekranı karartmak.

2) Hedef seçilenlerin özel şirket ve bankaları iflasa sürükleniyor. Bunun yöntemi, kayyum atamak. Bu şimdi de muhalif belediyelere uygulanacak.

3) Muhalif gazeteci yaşatılmıyor. Bunun yöntemleri; her yazısına dava açmak, telefonlarını dinlemek, gözaltına almak, terör örgütü propagandası ve casuslukla suçlamak, Sulh Ceza hakimlerine tutuklatıp AYM müdahale edene kadar en az 3 ay yatırmak. Tahliye edilen gazeteciler de “Ben gidiyorum, ortalık çalkalanabilir” sözleriyle yandaşlar için hedef gösteriliyor.  

4) HSYK cenderesi altında oradan oraya sürgün edilen Yargı, son olarak “AYM kararına uymuyorum, saygı da duymuyorum” sözleriyle sarsıldı. 

5) İnsanlar sosyal medyaya elini süremez hale getirildi. Bunun yöntemi “Cumhurbaşkanına hakaret”ten tazminat davaları açmak, tutuklatmak. Şimdi de işi kökünden halletmek için “Sosyal Medya Anayasası” hazırlanıyor.

6) Tamamen iflas etmiş Suriye politikası Türkiye’nin tüm dünyada aşağılanmasına sebep olduğu gibi, iç politikada kutuplaşma için kullanılıyor.

7) Kürt Meselesi’ni “çözmek” için inanılmaz yöntemler icat ediliyor: Şehirler tank ve top ateşiyle yıkılıyor.Operasyonlarda işkence ve kötü muameleyle suçlanan er ve subaylar hakkında başbakan ve milli savunma bakanının izni olmadan soruşturma bile açılamayacak; polis zaten bu ayrıcalıktan yararlanmakta. Güvenlik güçleri “duvar ötesi görüntüleme cihazları”yla donatılacak ve “görünmez kılan hayalet boya”yla boyanacak…

Başkanlık rejimi gelirse bütün bunlar Anayasa ve yasalara “uygun” hale gelecek…

Erdoğan Rejimi ülkeyi gittikçe felakete götürüyor. Buna boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz!

***

Şu anda, sembolik bir adım olarak herkesi IMC televizyonu izlemeye çağırıyoruz.

Gerekli teknik bilgiler:  Hotbird uydusu, Frekans: 12520, Symbol: 27500, Rate: 27500 3/4 fec, Vertical / Dikey. İMC TV ayrıca internet sitesi üzerinden de yayınlanıyor. 

ANKARA DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK GİRİŞİMİ

29.02.2016″

İmzacılar

Abut Can, Adnan Genç, Ahmet Hulusi Kırım, Ahmet İsvan, Altan Açıkdilli, Attila Tuygan, Aydın Engin, Ayten Bakır, Aziz Tunç, Baskın Oran, Bora Kılıç, Bozkurt Kemal Yücel, Bülent Keneş, Bülent Tekin, Celal Başlangıç, Cengiz Aktar, Derya Yetişgen, Doğan Özgüden, Eflan Topaloğlu, Erdal Yıldırım, Erol Özkoray, Ezeli Doğanay, Fatin Kanat, Fatma Dikmen, Fikret Başkaya, Fusun Erdoğan, Gül Gökbulut, Gün Zileli, Güngör Şenkal, Habib Taşkın, Haldun Açıksözlü, Halil Savda, Hasan Cemal, Hasan Kaya, Hasan Oğuz, Hasan Zeydan, İbrahim Seven, İnci Özgüden, İshak Kocabıyık, İsmail Cem Özkan, Kadir Cangızbay, Kenan Yenice, Mahmut Konuk, Mehmet Demirok, Meral Saraç Seven, Murad Mıhçı, Mustafa Yetişgen, Metin Gülbay, Muzaffer Erdoğdu, Nadya Uygun, Oya Baydar, Özcan Soysal, Pınar Ömeroğlu, Rabia Mine, Raffi A. Hermonn, Ramazan Gezgin, Rıdvan Bilek, Sait Çetinoğlu, Serdar Koçman, Shabo Boyacı, Şaban İba, Şanar Yurdatapan, Şoreş Taş, Temel İskit, Tolga Kaya, Ünal Ünsal, Yasin Yetişgen, Yavuz Baydar, Zeynep Tanbay

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights