Ana Sayfa2017: KATLİAM, KAN VE GÖZYAŞIYLA BAŞLADI!
Array

2017: KATLİAM, KAN VE GÖZYAŞIYLA BAŞLADI!

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Reina isimli gece kulübüne yılbaşı kutlamaları sırasında silahlı saldırı düzenlendi

İstanbul’un eğlence mekânlarından Ortaköy’deki Reina 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Yaklaşık 600 kişinin bulunduğu ve yılbaşı kutlamaları yapan insanları hedef alan saldırganın uzun namlulu silahlarla önce kapıda bekleyen bir polisi ve bir vatandaşı öldürmesinin ardından ateş etmeye devam ederek gece kulübünün içine girdiği belirtildi. Görgü tanıkları saldırganların Arapça bağırdıklarını iddia etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 07.50 civarında yaptığı açıklamada “39 insanımız hayatını kaybetti. 69 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Bunun dördü ağır olarak bize bildirildi. Teröristi arama çalışmalarımız devam ediyor.” ifadesini kullandı. Soylu, saldırıda hayatını kaybedenlerden 20 kişinin kimliği belirlendiğini belirterek, “15’i yabancı uyruklu, 5’i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. 5 kişiden 4’ünün gece kulübünün çalışanı olduğu tahmin ediliyor” dedi. Soylu, “Bir katliam gerçekleşti” derken, ilk gelen bilgilerin saldırganın 1 kişi olduğu yolunda olduğunu ifade etti.

Soylu, “Emniyet’in yaptığı çalışmalar, bize verdikleri bilgiler çerçevesinde bir kişi olduğu gözüküyor. Bir mont, pantolon şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş. İçeride de farklı bir giysiyle birlikte dışarıya çıkmaya çalıştığına dair bilgiler var. Saldırganın yakalanmasına yönelik çalışmalar da devam ediyor” diye konuştu.

Saat 09.00 sularında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerde 65 yaralının bulunduğunu, bunlardan 4’ünün durumunun çok ağır olduğunu belirtti.

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights