Ana Sayfa“HEPİNİZ ORADAYDINIZ!..”
Array

“HEPİNİZ ORADAYDINIZ!..”

16 Ocak 2017 günü saat 11.00’de Mülkiyeliler Birliğinde ANKARA HRANT DİNK ANMA İNİSİYATİFİ  tarafından 16-17-18 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul’da görülmekte olan Hrant DİNK Cinayeti Davası ile ilgili olarak;”DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIMIZA” dair bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Okunan basın metnin tamamı aşağıdadır…

 

  1. YILINDA HRANT DİNK CİNAYETİ FETÖ SORUŞTURMASINA SIKIŞTIRILAMAZ!

H E P İ N İ Z    O R A D A Y D I N I Z!..

Bir bebekten katil yaratan karanlık”, bugün de gözümüzü bir başka bağla kapatmaya çalışıyor.

“Karanlığın katil haline getirdiği çocuk”; “vurdum Ermeni’yi” diye sevinç naralarıyla olay yerinden uzaklaştıktan yarım saat sonra İstanbul Emniyet Müdürü; “bireysel bir olaya benziyor…” diye açıklama yapmıştı.

“Tetikçi”, kısa sürede yakalanmış ve;“milli duyguları kabardığı için eylemi yaptığı…” duyurulmuştu.

Trabzon’un Pelitli Kasabasından 17 yaşında bir çocuk, tek başına kalkıp İstanbul’a gidecek, AGOS’un önünde Hrant’ı bulacak ve 19 Ocak saat 15’te (19 ve 15; 19+15 = 1915’te) “derin” mesajı verecek bir cinayete imza atacak ve atlayıp geri gelecek!…

Aklımızla alay ediyorlardı!..

Hemen bir “azmettirici” buldular; dengesiz bir psikopat; daha önce McDonalds’ı bombalamış Yasin HAYAL… Ve bir de amirlerine yeterince bilgi vermeyen (!) bir “Polis Muhbiri”; Erhan TUNCEL!..

“Tetikçi” ile Jandarma’da, Polis’te, Türk Bayrağı önünde “hatıra fotoğrafı” çekiliyor, “kahramanlık pozları” veriliyordu.

Kısa sürede, aslında 6 ay öncesinden; Hrant’ın vurulacağının neredeyse bütün bir Pelitli Kasabası tarafından bilinen bir “sır” olduğu açığa çıkıyordu. Atış talimleri yapılmış, tetiği kimin çekeceği bile belli olmuştu. Son anda tetiği çekecek kişi vazgeçince onun yerine; “sen yaparsın” diyerek silah Ogün SAMAST’ın eline tutuşturulmuştu.

Ulucanlar katliamının da “Komutanı” olan dönemin Trabzon Jandarma Alay Komutanı Albay Ali ÖZ’ün odasında, içi para dolu çantayı Yasin HAYAL’e veren “İşadamı”ndan, Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’na, İstanbul Emniyeti ve Valiliği’ne yapılan yazışmalara kadar birçok ilişki aği meydana çıkmıştı.

Ermeni soykırımı ve sonuçları üzerine araştırmalar yapan ve bunu Anadolu ve Mezopotamya’nın yoksulları, ezilenleri, aydınları, sosyalistleri, devrimcileri ile paylaşan Hrant DİNK, Devletin yakın takibinde idi.

“Emval-i metruke” üzerine yazdıkları, Türkiye’nin kalburüstü sermaye sınıfının ve yönetici elitinin mal varlığı ve iktidar güçlerinin kaynağını ortaya koyuyor, Ona karşı öfke biriktiriyordu.

“Evlad-ı Metruke” üzerine yazdığı gerçeklerde kayışın koptuğu yer; “Atatürk’ün Manevi Kızı Sabiha GÖKÇEN”in, aslında; “Khatun SEBİLCİYAN” isminde bir Ermeni Yetimi olduğunu yazması olmuştu.

Genel Kurmay Başkanlığı, bunun üzerine; ”Türk Basınının Amiral Gemisi”nden sert bir bildiri yayınlamıştı.

“Sabrımızla oynanmasın” diyordu.

Hrant DİNK; “Türkiye’nin Genetik Şifrelerine” dokunmuştu.

İstanbul Vali Muavini Hrant’ı çağırmış, MİT İstanbul Bölge Başkanı ile birlikte iki MİT Ajanı Hrant’ı Vali Muavini’nin odasında “uyarmış”tı!..

Aslında tetiğe o sırada basılmıştı.

Hrant’ınAGOS’un Ermenice sayfalarında; Ermenilerin kafasındaki “Türk İmajı”nı değiştirmeye yönelik sosyo-psikolojik çözümlemesinin Türkçe çevirisindeki bir yanlış sözcük –bağlamından da koparılarak- gerekçe gösterilerek Hrant’ınTürklüğü aşağıladığı” iddiasıyla; Kemal KERİNÇSİZ’den Doğu PERİNÇEK’e, Veli KÜÇÜK’ten Alperen Ocaklarına bütün bir ırkçı-kafatasçı, güruh’un, Türk Gladyo tayfasının linç gösterilerine dönüştürdüğü ünlü 301 yargılama süreçleri başlamıştı.

İstanbul Ülkü Ocaklarından bir gurup AGOS’un önüne gidip açıkça tehdit etmişti.

Yani cinayet; karar vericileriyle, azmettiricileriyle, linççileriyle, tetikçi medyasıyla, sadece bizim değil, bütün dünyanın gözleri önünde, göstere göstere; “taammüden” işlenmişti. Tıpkı GabrielGarciaMarquez’in ünlü romanındaki gibi!…

Ama gözümüzün içine baka baka; “bireysel bir olay, örgüt yok…” diyorlar, aklımızla alay etmeye devam ediyorlardı.

“Sanık”ların mahkemeye getirildiği askeri araçların üzerine; “ya sev, ya terk et” yazılı çıkmalar yapıştırılmış oluyor, pervasızlık ve Hrant’ın Avukatları, dostları ve RakelDİNK’e hakaret ve tehditler Mahkeme huzurunda da devam ediyordu.

Ama bütün bir ilk yargılama aşaması “örgüt yok” diye sonuçlanmıştı.

Nihayet Yargıtay aşamasında; cinayetin işlenmesinin bir “örgüt işi” olduğu keşfedilmişti!..“Örgütvar”dı!..

Ama, cinayeti işlediğinde 17 yaşında olduğu için “çocuk” kategorisinde yargılanan tetikçi Ogün SAMAST, azmettirici olarak dengesiz-psikopat Yasin HAYAL ve Polis Muhbiri Erhan TUNCEL’den ibaret bir “örgüt”!..

Aklımızla alay etmeye devam ediyorlardı.

Ne zaman ki iktidar bloku içinde çatlama oldu, eski “ortak”lar, kanlı-bıçaklı düşman oldular; o zaman; özellikle Polis Teşkilatı içindeki bazı üst düzey devlet bürokratları da davaya dahiledldiler.

Ancak bu kez de öteden beri adı geçen, cinayetteki rolü-ihmali-katkısı bilinenler arasından sadece FETÖ kapsamında görevden alınan-tutuklananlar yargılanıyor, Hrant DİNK cinayetinin de “FETÖ işi” olduğu gösterilmeye çalışılıyor.

Hâlâ aklımızla alay etmeye devam ediyorlar.

Ramazan AKYÜREK tamam da, Celalettin CERRAH nerede?, Muammer GÜLER nerede? Ali Fuat YILMAZER tamam da Reşat ALTAY nerede? Dönemin İstanbul Vali Muavini, onun odasında Hrant’ı tehdit eden MİT Bölge Başkanı ile diğer MİT Ajanı nerede? Dönemin Trabzon Jandarma Alay Komutanı Albay Ali ÖZ, onun odasında Yasin HAYAL’e içi dolu para çantası veren “işadamı”(!), Jandarma İstihbarat’taki görevliler, İstanbul’da Ogün SAMAST tetik çekerken orada hazır olduğu tespit edilen Jandarma Görevlileri nerede?

Dahası ve en önemlisi, Genel Kurmay’ın zehir zemberek açıklamasını nereye koyacağız?

Kemal KERİNÇSİZ’leri, Veli KÜÇÜK’leri, Doğu PERİNÇEK’leri, Alperen Ocakları, Ülkü Ocakları, Cemil ÇİÇEK’lerivb ile Hrant’ı katletmeye götüren iklimi yaratan bütün bir “gladyo” tayfasını nereye koyacağız?

Aklımızla alay etmeye devam etmeyin!..

Hrant DİNK Cinayeti, FETÖ’süyle, Gladyo’suyla, AKP’siyle, “Ulusal Solcusu” ile ırkçı-kafatasçı bütün bir egemen sınıf-egemen ulus iktidar blokunun ortak cinayetidir.

Taammüden işlenmiş bir Devlet cinayetidir.

HEPİNİZ ORADAYDINIZ!..

HEPİMİZ HRANT’IZ HEPİMİZ ERMENİYİZ

Davayı izlemeye devam edeceğiz.

 ANKARA HRANT DİNK ANMA İNİSİYATİFİ

(AKA-DER, ALINTERİ, ANKARA DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK GİRİŞİMİ, BİR-GÜN, DAD, DEVRİMCİ PARTİ, DHF, ESP, HALKEVLERİ, HDP, HDK, İHD ANKARA ŞUBE,  KALDIRAÇ, ÖSP, PSAKD)

- Advertisment -

Recent Comments

Verified by MonsterInsights